Pronájem nemovitosti

Pronajmout si nemovitost k bydlení nebo podnikání je skvělý mezikrok před koupí vlastního bytu nebo rodinného domu. Ať už pronájem sháníte, nebo poskytujete, vždy si kladete tu stejnou otázku: „Jaká asi bude protistrana?”

Chcete koupit nemovitost jako investici?

Možná s vámi o tom mluvil některý z vašich přátel. „Koupil jsem si nedávno nové 2+kk v Kobylysech, ale mám to na investici.” Možná vás napadlo, jestli je rozumné kupovat nemovitost kvůli pronájmu a řešit k ní hypotéku. Vyplatí se to vůbec? Věřte mi, že ano.

Investování peněz do nemovitosti je v současné době trend. Patří poslední dobou mezi oblíbené cesty pro uložení peněz, stejně jako podílové fondy nebo akcie. V celé Evropě pomalu vzniká velká síť realitních společností, která se výhradně těmito pohyby na trhu zabývá. Tyto realitní společnosti tvoří pro své klienty dlouhodobé plány vedoucí ke správnému investování peněz do nemovitosti.

Jak to funguje: koupíte si nemovitost, kterou budete financovat hypotečním úvěrem. Tuto hypotéku ale z velké části pravidelně pokrýváte díky příjmů z pronájmu této nemovitosti. Po úspěšném splacení hypotéky na vás čeká vlastní byt – a tedy peníze uložené v nemovitosti a k tomu ještě pravidelný příjem financí. Nemovitost vám na rozdíl od reálných peněz nikdo neukradne, bude hodnotná také v časech různých finančních krizí. Vždy se s ní bude dát nějak obchodovat. Pokud vás zajímá koupě nemovitosti kvůli investici, nezáleží na tom, zda si koupíte nový byt v developu, kanceláře nebo třeba malý domek se zahradou. Vždycky sledujte největší poptávku v dané lokalitě.

Pomůžu vám najít vhodného nájemníka

U samotného pronájmu svojí nemovitosti můžete volit mezi dvěma cestami:

Můžete ji pronajmout přímo (tedy přímo jednáte s lidmi, kteří v nemovitosti chtějí bydlet nebo podnikat a uzavíráte s nimi smlouvu). V tomto případě vám můžu pomoct najít vhodné nájemníky, kteří budou co nejvíc odpovídat vašim představám a budou prověření.

Můžete se rozhodnout, že se nechcete nájemníky moc zaobírat a oslovíte s pronájmem některou ze specializovaných firem. Tato firma na základě smlouvy, kterou s vámi uzavře,  pronajímá nemovitost dál. Výhoda je zřejmá, nemusíte se po dobu trvání pronájmu téměř o nic starat, peníze vám chodí každý měsíc a včas přímo na účet. Nevýhoda je ovšem ta, že nikdy nedostanete tolik peněz jako u přímého pronájmu. Pokud tedy budete splácet hypotéku, může se snadno stát, že zisk z pronájmu bude pro její splácení nedostačující. Kvůli tomu pak budete muset sáhnout do vlastních finančních zdrojů a rezerv. To už příliš výhodně nezní.

Mám zájem pronajmout svou nemovitost

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Nabízím k pronájmu
Jméno a příjmení

Zadané údaje zpracovávám dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí a podmínkami používání.

Na co si je potřeba myslet když pronajímáte nemovitost

Rozhodně byste měli mít peníze odložené stranou jako rezervu (alespoň ve výši tří měsíčních nájmů). Tato rezerva se hodí v případě, že nájemníci nezaplatí nájemné včas, ale pravidelná splátka vaší hypotéky nepočká. Je vhodné si také stanovit přiměřenou výši kauce.

Myslete také na to, že se můžete na nějakou dobu ocitnout zcela bez nájemníků a buďte na tuto situaci včas připraveni. Platíte víc než pouze nájem – přidejte ještě fond oprav. Čas od času budete také potřebovat peníze na údržbu nemovitosti. Odpovědnost za nemovitost je pořád na vás. Peníze z pronájmů musíte přiznat státu.

Pokud vás zaujala tato podoba investice do realit a uvítali byste více informací, rád se s vámi potkám.

Zavolejte mi: