Prodej nemovitosti

Většina lidí to velmi dobře zná: Rozhodli jste se začít novou etapu vašeho života, která se pojí s jiným městem a musíte se v dohledné době přestěhovat. Lokalitu máte vybranou, takže už jen stačí prodat svůj starý byt nebo dům a změny můžou začít. U prodeje nemovitosti se ale nejedná o rychlý proces, který byste mohli úspěšně zrealizovat přes noc. Spousta lidí se tohoto velkého kroku bojí – přepisy, smlouvy, vklady a vysoké finanční částky. Zkušený realitní makléř je na cestě za novým bydlením vaší pravou rukou.

Chci prodat svůj dům – a co teď?

Snažili jste se sami prodat dům, ale bohužel bez úspěchu? Marně pátráte, na co jste mohli při prodeji zapomenout, protože o váš dům nikdo nejeví zájem? Je to nastavením aktuálního realitního trhu? Nebo je to nějaká podivná smůla, která se na vás nalepila rozbitím zrcadla v předsíni při nastěhování? Nebo je v tom ještě něco víc?

Zkuste se na svůj dům na pár chvil podívat nezaujatýma očima. Najednou vidíte tmavé fleky na zdech, rozbité kachličky nebo příliš mnoho věcí vytvářející pocit chaosu? Ucítili jste ve vzduchu nelibou vůni dlouho nevyneseného koše? Rozhlédněte se kolem sebe a položte si otázku, zda byste v takovém domě chtěli bydlet. Moc se vám tato myšlenka nepozdává? Pak jsme tomu zřejmě na stopě.

Moje rada jak prodat nemovitost zní: Vždy se snažte v příchozím zájemci vzbudit touhu po bydlení. Prodávejte nemovitost v co nejlepším možném stavu. Vezměte na začátku do ruky blok a tužku a projděte se v každé místnosti. Nespěchejte. Napište si v bodech, co byste chtěli změnit nebo vylepšit. Pročtěte si níže uvedené otázky, které vás navedou:

 • Mohl bych opravit tuto díru ve zdi?
 • Není ta prasklina až příliš velká, nemám raději zavolat statika?
 • Dá se něco udělat s rozvrzaným schodištěm a povoleným zábradlím?
 • Kdy jsem naposledy čistil okap/odpady?
 • Kdy jsem naposledy vymaloval?
 • Mohl bych umýt okna, vyprat záclony, vyčistit koberce a sedačku?
 • Že bych uklidil uschlé květiny z parapetu?
 • Šla by tato hromada dětských hraček někam schovat/přemístit?
 • A co ten nespočet obrázků od dětí na zdech/obrazů/rodinných fotografií?
 • Mohl bych ostříhat keře/stromy/posekat trávník/vysázet nějaké květiny v blízkosti domu?
 • Není můj dům až příliš prázdný?
 • Co dělat, když jsem už odstěhovaný a nic tady není?
 • Co by mě osobně při výběru takového domu oslovilo?

Na závěr zrealizujte vše, co je ve vašich možnostech. Vzduchem už se line čerstvá vůně po malování, v místnostech je krásně čisto, trávník je konečně zelenější než ten sousedův, ale nový majitel stále není na obzoru? Pak bude nejlepší domluvit si spolu schůzku přímo u vás doma. Víc hlav víc ví, oko zkušeného makléře vidí ještě mnohem víc. Rád vám poradím a také pomůžu s ostatními kroky prodeje. Pokud jste se už z domu odstěhovali a prodáváte jej nevybavený, nabízím svým klientům službu profesionálního Home stagingu.

Mám zájem prodat svou nemovitost

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Mám zájem
Jméno a příjmení

Zadané údaje zpracovávám dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí a podmínkami používání.

Odhad nemovitosti zdarma

Prodávajícím klientům vypracuji odhad tržní ceny nemovitosti zcela zdarma. Díky správnému nacenění nastavíte svojí nemovitosti příznivé startovací podmínky k prodeji. V případě odhadu nemovitosti pro dědické řízení jsou tyto služby zpoplatněny. Pro více informací mě neváhejte kontaktovat.

Zavolejte mi: