Koupě nemovitosti

Cítíte před podpisem smlouvy mrazení na zátylku, které značí obavy? Máte pocit, že nevíte, co děláte a jestli to vůbec děláte správně? Nekupujete náhodou zajíce v pytli? Tyto pocity zažívá při důležitých rozhodování velká spousta lidí. Nevědí, jestli se třeba neunáhlili nebo zda na ně později nevyskočí ze smlouvy nějaký chyták. Pokud se obrátíte na zkušeného realitního makléře, podobné pocity se vám vyhnou obloukem. Nemusíte na to být sami.

Co byste měli vědět před koupí nemovitosti?

  1. Podívejte se do katastru nemovitostí na list vlastnictví a zkontrolujte si, zda není na nemovitosti nějaký dluh z minulosti. Pokud nenajdete žádná věcná břemena, exekuce nebo jiná zatížení, je to skvělý začátek. Prověřte si také, co přesně kupujete (je byt v osobním vlastnictvím nebo je družstevní?). Zda patří nemovitost jednomu prodávajícímu nebo více osobám naleznete ve stejném dokumentu.
  2. Zeptejte se prodávajících na technický stav domu. Pokud vyžaduje nemovitost nějakou větší opravu nebo rekonstrukci, nezapomeňte je zahrnout do nadcházejících nákladů spojených s domem.
  3. Smlouva není jenom papír. Všem povinnostem a nárokům jak kupující, tak prodávající strany musíte rozumět ještě před jejím podpisem. Pokud vám není něco jasného, zeptejte se odborníka. Pro mé klienty je právník k dispozici v budově sídla společnosti RE/MAX Alfa. Všechny body smlouvy spolu před podpisem projdeme.
  4. Pořizujte si takovou nemovitost, kterou si můžete dovolit. Kromě kupní ceny nemovitosti se ptejte na náklady spojené s provozem domu, na pojištění, na výši různých poplatků a také na cenu údržby (zejména, kupujete-li dům s bazénem, tenisovými kurty, saunou atp.).
  5. Kupujte v současnosti, myslete na budoucnost. Budete chtít brzy děti? Chystáte se změnit práci? Budete si pořizovat psa? Pokud už nyní víte, že vás něco podobného v dohledné době čeká, myslete na to před podpisem smlouvy.
  6. Nespoléhejte se na nebonkovní půjčky sjednané on-line, jedná se o velký risk. Pro naše klienty je k dispozici hypoteční centrum a hypoteční makléři, kteří s vámi vše proberou. Správně ošetřená hypotéka zajišťuje klidnou mysl a bezproblémový průběh splátek.
  7. Nepodceňujte sousedské vztahy v ulici nebo v ostatních bytech. Zazvoňte na své budoucí sousedy a krátce se s nimi seznamte.
  8. Zkuste se z nového domu/bytu dopravit do práce nebo vámi nejčastěji navštěvovaných destinací. Pokud máte automobil, zajímejte se o možnosti parkování v okolí v různých časech během dne.

Usnadním vám hledání nemovitosti

Neztrácejte drahocenný čas probíráním se nemovitostmi, které nejsou podle vašich představ. Sjednejte si se mnou schůzku a během pár chvil spolu vaši poptávku nastavíme tak, abyste měli vytouženou nemovitost brzy na dosah ruky. Ať už se bude jednat o rezidenční bydlení, komerční prostory nebo prostory pro sídlo firmy, pozemek pro stavbu rodinného domu, se vším si zdárně poradíme. Výhoda spolupráce s realitním makléřem je zřejmá – prověřený majitel nemovitosti, kupní smlouvy se všemi náležitostmi, rychlý a úspěšně uzavřený obchod. Šetřete svůj čas i peníze, dopřejte si klidnou mysl.

Máte zájem o koupi nemovitosti?

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Typ nemovitosti
Jméno a příjmení

Zadané údaje zpracovávám dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí a podmínkami používání.

Byt v rezidenčním domě – víc než jen byt?

Byt v rezidenčním domě obvykle patří mezi luxusnější formu bydlení. Rezidence bytů nebo domů se často staví v blízkosti přírody, v klidných okrajových částech města a přesto v dobrém dosahu do města. Moderní novostavba, lepší využití prostoru, technické vymoženosti, bydlení pro náročné klienty, mnohdy také služba recepce či ostrahy – s tím vším se můžete setkat. Parkovací stání nebo podzemní garáže nejsou žádnou výjimkou. U některých rezidencí se můžete navíc setkat s nadstandardními placenými službami, jako například u rezidence Sacre Coeur 2. Svým obyvatelům nabízí úklid, hlídání dětí aj. Pokud se tedy rozhodujete mezi bydlením a nadstandardním bydlením, s prohlídkou rezidencí příliš neotálejte. Bytové jednotky bývají často rychle rezervované už v době samotné výstavby.

Jaké jsou možnosti financování při koupi nemovitosti?

Každý klient ke mně přichází s jinými plány a s odlišnými možnostmi. Cest, jak financovat koupi nové nemovitosti, je většinou víc. Pokud s nákupem nemovitosti počítáte předem a máte nachystanou hotovost v přiměřené výši, je to pochopitelně nejjednodušší varianta. Možná se při čtení tohoto řádku usmíváte a říkáte si: „A co když ne?” Nezoufejte. Mám velmi dobré zkušenosti s provázanými obchodní případy – zatímco původní nemovitost prodáváte, můžete souběžně sjednávat koupi druhé. Rozdíl v cenách nemovitostí lze dorovnat buď z vlastních zdrojů, stavebním spořením uzavřeným z dřívějška nebo půjčkou. Pokud zvažujete výměnu pronájmu za vlastní bydlení a uvítali byste hypoteční úvěr v plné výši, neváhejte kontaktovat hypotéčního makléře společnosti RE/MAX Alfa.

Zajímá vás, co budete potřebovat při žádosti o hypotéku?

Jedná se o tři hlavní průkazní body:

  1. Potvrzený pravidelný finanční příjem (aby banka věděla, že můžete půjčku splácet).
  2. Potvrzení o tom, že se nevyskytujete v registru dlužníků (nesmí existovat ani záznam z minulosti o tom, že jste tam byli nějaký čas vedeni).

K těmto dvěma bodům se obvykle připojují ještě další dokumenty jako kupní smlouva, výpis z katastru nemovitostí, znalecký posudek, přehledy nebo rozpočty na rekonstrukci aj. O všem vás bude informovat náš hypotéční makléř a vysvětlí vám, co je třeba k žádosti o úvěr přinést nebo zajistit. Poté nastane čas propočtů a přemýšlení nad různými variantami. Podmínky k získání úvěru jsou sice přísné, ale většinou jde všechno úspěšně vyřešit. Pokud vám úvěr schválí, nastává ještě třetí bod, a to zástava na nemovitosti ze strany banky (úvěr budete jistit touto nebo jinou vaší nemovitostí. Nemovitost je pro banku pojistkou v případě, že byste nemohli úvěr dlouhodobě splácet).

Zavolejte mi: